گوشی های تلفن همراه هوشمند، امروزه بیشتر به عنوان مغز دوم ما انسان ها شناخته می شوند. ما تمامی اطلاعات خود را درون آنها ذخیره می کنیم و در مواقع نیاز از آنها استفاده می کنیم.

شارژ کردن گوشی موبایل

بی شک تاکنون برای هر یک از ما رخ داده است که قبل از خوابیدن، گوشی تلفن همراه خود را به شارژر متصل کنیم. از آنجایی که شارژ کردن گوشی در شب هنگام، کار بسیار خطرناکی است، آنرا به شارژر متصل نمی کنید یا آن را به مدت کوتاهی به شارژر متصل می کنید و منتظر می مانید تا هرچه سریع تر گوشی شما شارژ شود. این فرایند می تواند به مرور زمان باعث کاهش چشمگیر عمر باتری شود. در این مطلب ازمجله دلتانکاتی دربارهشارژ کردن گوشی موبایلمی خوانید.

روش های صحیح شارژ کردن باتری موبایل

گوشی را از صفر درصد به شارژر متصل نکنید

بصورت کلی توصیه می شود گوشی خود را از صفر درصد به شارژر متصل نکنید و آن را حداقل از ۴۰ % تا ۱۰۰% به شارژر متصل کنید تا گوشی شما شارژ شود. با این وجود در شرایط ضروری می توانید گوشی خود را از صفر درصد تا ۱۰۰ درصد شارژ کنید. اما توجه داشته باشید این فرایند نباید بیش از چند بار رخ دهد وگرنه باتری گوشی شما دچارآسیبخواهد شد.

روش صحیح شارز گوشی موبایل

میزان شارژ باتری گوشی را بین ۶۵ تا ۷۵٪ نگه دارید

طبق تحقیقات انجام شده، باتری های لیتیوم یونی زمانیکه بین ۶۵% الی ۷۵% شارژ داشته باشند، می توانند عمر طولانی تری داشته باشند. همیشه لازم نیست گوشی خود را دائما شارژ کنید تا میزان شارژ گوشی شما به عدد ذکر شده در بالا برسد. مطلع باشید که گوشی شما می بایست بین این دو سطح جای گیرد.

هرگز باتری خود را کاملا شارژ نکنید

زمانیکه باتری گوشی شما به سطح ۲۵% می رسد، شما بطور معمول آن را به شارژر متصل می کنید و اجازه می دهید تا ۱۰۰% پر شود. از این رو طبق تحقیقات انجام شده، باتری گوشی شما هرچه سریع تر با کاهش عمر جدی روبرو خواهد شد. در این صورت باید برای خرید باتری جدید برای گوشی خود اقدام نمایید. بطور کلی گفته می شود باتری هایلیتیوم یونینباید بصورت کامل و ۱۰۰% شارژ شوند. این کار می تواند از عمر گوشی شما بکاهد.

گوشی را در طول شب به شارژر متصل نکنید

باتری های لیتیوم یونی، از فناوری Fast charge بهره می برند و این بدین معناست که به سرعت شارژ می شوند. اگر مدت زمان طولانی از شارژ کامل آنها بگذرد، می تواند بسیار مخرب و دردسر ساز شود و در نتیجه عمر باتری کاهش خواهد یافت.

پیشنهاد مطالعه: مطلب۶ حقیقت عجیب درباره فضارا بخوانید.

افزایش آلودگی شهرهای چین پس از تولید انبوه آیفون ۱۲

انسان مصنوعی به گوشی‌های گلکسی می‌آید

تشخیص کم خونی با گوشی های هوشمند

چگونه بفهمیم گوشی‌مان هک شده است؟

چرا نباید موبایل را در ماشین به شارژ بزنیم؟

گوشی هوشمند به چه علت داغ می‌شود؟

آیا تشخیص ابتلا به ویروس کرونا با اپل واچ ممکن است؟

گوشی ,شارژ ,باتری ,شارژر ,متصل ,عمر ,به شارژر ,گوشی شما ,شارژر متصل ,خود را ,باتری گوشی

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها


تم بازار - اندروید وبلاگ جامع و تخصصی تکنولوژی و موبایل Kimberly's collection نمایندگی رسمی محصولات سیماران دنیای اینترنت پنل اس ام اس ، پنل اس ام اس رایگان بهترین تحقیق های دانشگاهی مطالب اینترنتی بازرسی جرثقیل جهانگردان