گاهی اوقات حین کار کردن با گوشی متوجه می شویم که دمای آن بسیار بالاتر رفته است. بالا رفتن دمای گوشی می تواند خطرساز باشد.

علت داغ شدن گوشی هوشمند

امروزه که تقریبا تمام مردم از گوشی های هوشمند استفاده می کنند، داغ شدن گوشی به یکی از دلایل نگرانی تبدیل شده است و شاید حتی جان کاربران این شبه رایانه های کوچک را هم به خطر بیندازد. در این نوشتار ازمجله دلتابا ما همراه باشید تاعلت داغ شدن گوشی هوشمندرا بررسی کنیم.

علت داغ شدن گوشی هوشمند

فناوریگوشی های هوشمند به صورتی است که فن های خنک کننده ندارند و با داشتن قطعات بسیار قوی الکترونیکی، به نظر می رسد که داغ شدن آن ها غیرقابل اجتناب است. اما این مشکل راه حل هایی دارد که در ادامه به آن می پردازیم:

مشکل باتری، شارژر یا کابل شارژر

وضعیت باتری یا شارژر، می تواند علت داغ شدن گوشی در هنگام شارژ شدن باشد. سعی کنید همیشه از شارژرهای اصل و مخصوص گوشی خود استفاده کنید. حتما میزان آمپراژ خروجی شارژر را با میزان آمپراژ موردنیاز برای شارژ باتری گوشی خود مطابقت بدهید. برای افزایش طول عمر باتری بهتر است شارژ باتری خود را به ۱۰۰ درصد نرسانید. اگر گوشی خود را قبل از رسیدن به ۳۰ درصد به شارژر متصل کنید و قبل از رسیدن به ۸۰ درصد از شارژر جدا کنید هم از گرم شدن آن جلوگیری می کنید و هم طول عمر باتری خود را افزایش می دهید.

قاب و کاور گوشی

استفاده از قاب های پلاستیکی گوشی مخصوصا در هوای گرم، دیگر علت گرم شدن موبایل است. قاب هایی که بعضا به دلیل زیبایی یا افزایش امنیت گوشی در مقابل ضربه های احتمالی به گوشی اضافه می شوند، اکثرا از پلاستیک ساخته شده اند، گرما را از خود عبور نمی دهند و اگر اثری هم در گرم شدن گوشی نداشته باشند، حداقل فرایند خنک شدن گوشی را به تأخیر می اندازند. اگر در زمان استفاده از گوشی هوشمند، دمای گوشی تان بالا رفت حتما قاب پلاستیکی آن را دربیاورید.

اپلیکیشن های فعال در پس زمینه

بعضی اوقات موقع خروج از اپلیکیشن ها فراموش می کنیم که آن ها را به طور کامل ببندیم و آن ها همچنان در پس زمینه فعال هستند. فعالیت چند اپلیکیشن در پس زمینه ی گوشی هوشمند شما و استفاده مداوم از CPU می تواند دیگر علت داغ شدن گوشی شما باشد.

علت داغ شدن گوشی هوشمند

استفاده مداوم از دوربین

استفاده مداوم از دوربین گوشی مخصوصا به منظور فیلم برداری، می تواند علت دیگری باشد. اگر مجبور به استفاده مداوم از دوربین گوشی خود هستید و نمی خواهید به دلیل داغ شدن بیش از حد صدمه ای ببیند، می توانید از رزولوشن پایین تری برای فیلم یا عکس برداری استفاده کنید.

ویروسی شدن گوشی

ویروسی شدن گوشی هوشمند می تواند هم علت داغ شدن گوشی شما باشد و هم باعث کندی گوشی تان شود. اگر حس می کنید گوشی هوشمند شما بدون دلیل داغ می شود، نصب کردن یک آنتی ویروس مناسب می تواند مشکل را حل کند.

نور بالای صفحه نمایش

نور بالای صفحه نمایش مخصوصا در روز های گرم تابستان یکی دیگر از شایع ترین دلایل داغ شدن گوشی های هوشمند به شمار می آید.

پیشنهاد مطالعه:درمجله دانستنیدلتا مطلب<<آیا تشخیص ابتلا به ویروس کرونا با اپل واچ ممکن است؟>>را بخوانید.

همچنین بخوانید:

آیا می توان بو را از طریق امواج تلویزیونی منتقل کرد؟

آیا تشخیص ابتلا به ویروس کرونا با اپل واچ ممکن است؟

خطر جهانی ویندوز ۷ به ویژه برای ایرانی ها!

بلندترین صدا در تاریخ کره زمین

حالت جدید ماده کشف شد

با مجله دانستنی دلتا همراه باشید

افزایش آلودگی شهرهای چین پس از تولید انبوه آیفون ۱۲

انسان مصنوعی به گوشی‌های گلکسی می‌آید

تشخیص کم خونی با گوشی های هوشمند

چگونه بفهمیم گوشی‌مان هک شده است؟

چرا نباید موبایل را در ماشین به شارژ بزنیم؟

گوشی هوشمند به چه علت داغ می‌شود؟

آیا تشخیص ابتلا به ویروس کرونا با اپل واچ ممکن است؟

گوشی ,شدن ,داغ ,های ,استفاده ,هوشمند ,شدن گوشی ,داغ شدن ,می تواند ,علت داغ ,گوشی هوشمند

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها


troool-l0ve اخبار بازی ها و تکنولوژی و جدیدترین اختراعات پیشرفته بهترین سایت yasdownload اخبار آی تی - اخبار تکنولوژی و فناوری اطلاعات مطالب اینترنتی ooolooom هر چی که بخوای همراه نت ملیسا