به ادعای محققان بیمارستان مانت سینای، اپل واچ می تواند با اندازه گیری HRV، ابتلا به ویروس کرونا را پیش از ظهور علائم بیماری تشخیص دهد.

ابتلا به ویروس کرونا

برای تشخیص ابتلا به ویروس کرونا، فرد حتما باید مریض شود و علائمی نشان بدهد؛ پس از بروز علائم، آزمایش کرونا انجام می شود که اگر مثبت باشد، فرد باید قرنطینه شود و اقداماتی جهت درمان انجام بدهد. اگر می توانستیم به سادگی افراد مبتلا به کرونا ویروس را که علائمی نشان نمی دهند را شناسایی کنیم، قطعا می شد آن ها را زودتر از جامعه جدا کرد و به شکلی مؤثرتر فرایند درمان آن ها را انجام داد. در ادامه این مطلب ازمجله دلتادرباره امکانتشخیص کرونا با اپل واچمی خوانید.

تشخیص ابتلا به ویروس کرونا با اپل واچ

مطالعه جدیدی که توسط محققان بیمارستان مانت سینای نیویورک انجام شده است، نشان می دهد که چگونهتکنولوژیساعت هوشمند اپل می تواند پیش از تشخیص رسمی، ابتلا به ویروس کرونا را تشخیص بدهد. محققان بیمارستان مانت سینای از داده های اپل واچ به منظور پایش معیار پزشکی تغییرپذیری ضربان قلب (HRV) استفاده کردند. معیار HRV زمان بین تغییرات ضربان قلب هر فرد را در طول روز اندازه می گیرد. بالا بودن عدد HRV بدین معنی است که سیستم عصبی فرد به شکل سالم و فعال به نشانه ها واکنش نشان می دهد. اگر عدد HRV پایین باشد، ممکن است سیستم عصبی فرد به منظور تطابق پیدا کردن با تغییرات ضربان قلب با مشکل مواجه شده باشد.

دانشمندان می دانند پایین بودن HRV می تواند مبتلا شدن به ویروس را پیش بینی کند. در همین راستا محققان بیمارستان مانت سینای، این فرضیه را مطرح کردند که ممکن است از معیار HRV برای تشخیص کرونا با اپل واچ استفاده کرد. محققان تقریبا ۳۰۰ نفر از کارکنان واحد سیستم بهداشتی مانت سینای را اندازه گرفتند. این افراد به صورت داوطلبانه قبول کردند که اپل واچ به دست ببندند و اپلیکیشنی ویژه برای پایش HRV خود دانلود کنند.

محققان در مورد داوطلبانی که به ویروس کرونا مبتلا شدند، تحقیق کردند و متوجه شدند تغییرات HRV هفت روز پیش از آزمایش مثبت کرونا آغاز شده است. این یعنی تغییرات HRV که از طریق دستگاهی نظیر اپل واچ اندازه گرفته می شود، ممکن است پیش از اینکه فرد از ابتلا به ویروس کرونا مطلع شود، آن را مشخص کند.

محققان بیمارستان مانت سینای در مقاله ای که به عنوان نتیجه پژوهش خود منتشر کرده اند می گویند پیشرفت های حاصل شده در دستگاه های دیجیتال سلامتی محور، فرصتی منحصربه فرد برای بهبود مهار بیماری ها ارائه می دهند. این محققان می گویند مردم اکنون با دستگاه هایی نظیر اپل واچ به منظور نظارت روی سلامتی خود به خوبی آشنا هستند. به علاوه این افراد برای جمع آوری داده های سلامتی شان توسط اپل واچ، نیاز به کمک افراد دیگر ندارند. گزینه دیگری که مردم پیش رو دارند، استفاده از اپلیکیشن برای پایش علائم حیاتی بدن است که کاری زمان بر محسوب می شود و گاهی اوقات فرد ممکن است فراموش کند که داده های مدنظر خود را در اپلیکیشن وارد کند.

پیشنهاد مطالعه:درمجله دانستنیدلتا مطلب <<ویروس کرونا هیچ وقت نابود نمی شود!>> را بخوانید.

همچنین بخوانید:

واکسن ها ممکن است روی کرونای آفریقایی کار نکنند

تست ۱۰ ثانیه ای کرونا با دقت ۹۹ درصد

محافظت یک ساله واکسن مدرنا از بدن

آیا می توان بو را از طریق امواج تلویزیونی منتقل کرد؟

چهار سناریوی پایان جهان

با مجله دانستنی دلتا همراه باشید

افزایش آلودگی شهرهای چین پس از تولید انبوه آیفون ۱۲

انسان مصنوعی به گوشی‌های گلکسی می‌آید

تشخیص کم خونی با گوشی های هوشمند

چگونه بفهمیم گوشی‌مان هک شده است؟

چرا نباید موبایل را در ماشین به شارژ بزنیم؟

گوشی هوشمند به چه علت داغ می‌شود؟

آیا تشخیص ابتلا به ویروس کرونا با اپل واچ ممکن است؟

کرونا ,اپل ,hrv ,فرد ,محققان ,ویروس ,به ویروس ,اپل واچ ,ممکن است ,ویروس کرونا ,ابتلا به

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها


mamad234 مطالب اینترنتی James's page نگاه به زیبایی گوناگون شهریار مطالب اینترنتی عشق رازیست که تنها به خدابایدگفت... bmzeest جمله هاي طلايي و مطالب گوناگون