برنامه غربالگری جدیدی به نام HemaApp که برای گوشیهای هوشمند طراحی شده، میزان غلظت هموگلوبین خون را با استفاده از دوربین گوشی های هوشمند تخمین می زند و می تواند برای تشخیص کم خونی استفاده شود.

این فناوری مبتنی بر الگوریتم جدیدی است که می تواند عکس های هوشمند با وضوح پایین را تقویت کرده و آن ها را به سیگنال های دیجیتال با وضوح بالا تبدیل کند. سپس در ادامه یک الگوریتم جداگانه سیگنال ها را جمع آوری کرده و هموگلوبین را تجزیه تحلیل می کند. در ادامه این مطلب ازمجله دلتادرباره این فناوری برای تشخیص کم خونی می خوانید.

تشخیص کم خونی با گوشی های هوشمند

گروهی از پژوهشگران این دانشگاه موفق به طراحی نرم افزاری شده اند که با استفاده از دوربین های تلفن همراه می تواند هموگلوبین را ارزیابی کرده و مشکلات خونی را تشخیص دهد. زمانی که بدن با مشکلاتی نظیرکم خونییا مشکلات کلیوی روبه رو می شود، با ارزیابی هموگلوبین که یک پروتئین نشانگر است، می توان این مشکلات را تشخیص داد که روشی غیر تهاجمی است.

به گفته پژوهشگران، این فناوری نیاز به سخت افزار خاصی ندارد و بر اساس الگوریتم های مبتنی برهوش مصنوعیساخته شده است و صرفا باید نرم افزار را بر روی تلفن های هوشمند نصب کرد و با دوربین تلفن از بخش داخلی پلک عکس گرفت.

کیم، استاد مهندسی پزشکی دانشگاه پردیو می گوید: <<این روش جایگزین آزمایش خون نخواهد شد اما با یک روش ساده و سریع می توان بصورت غیر تهاجمی تعداد هموگلوبین های موجود را در لحظه شناسایی کرد که در مقابل آزمایش خون که جواب آن چند ساعت بعد آماده خواهد شد و همچنین باعث از دست رفتن خون در بیماران دارای کم خونی خواهد شد، روشی موثر است.>>

پژوهشگران برای آزمایش این نرم افزار آن را با نمونه خون مقایسه کردند و نتایج قابل قبولی را دریافت کردند. در حال حاضر برای کار با اینفناوریباید از رایانه ها استفاده کرد اما پژوهشگران می گویند نرم افزار قابل نصب بر روی تلفن های همراه آن نیز به زودی توسعه داده خواهد شد.

کیم می گوید: <<فناوری توسعه داده شده توسط ما امکان فراهم کردن آزمایش از راه دور برای تشخیص کم خونی یا مشکلات حاد کلیوی را فراهم می کند.>>

همچنین بخوانید:

کشف راز انقراض کرگدن پشمالو

نیروگاه خورشیدی فضایی : منبع تولید انرژی آینده

نابودی کرونا در ۳۰ ثانیه از روی سطوح با پلاسمای سرد

با مجله دانستنی دلتا همراه باشید

افزایش آلودگی شهرهای چین پس از تولید انبوه آیفون ۱۲

انسان مصنوعی به گوشی‌های گلکسی می‌آید

تشخیص کم خونی با گوشی های هوشمند

چگونه بفهمیم گوشی‌مان هک شده است؟

چرا نباید موبایل را در ماشین به شارژ بزنیم؟

گوشی هوشمند به چه علت داغ می‌شود؟

آیا تشخیص ابتلا به ویروس کرونا با اپل واچ ممکن است؟

های ,تشخیص ,هوشمند ,هموگلوبین ,افزار ,خونی ,های هوشمند ,نرم افزار ,این فناوری ,کم خونی ,کرده و

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها


مطالب اینترنتی مرجع دانلود wholesale-mobile-phone تعمیرات سخت افزار چرتک بلاگ دی جی استور وبلاگ تخصصی اخبار دنیای دیجیتالی آوا کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد. سایت هواداران کشتی آلیش خراسان رضوی hematiyan